Fotoreportáž: Prezident Andrej Kiska debatoval se studenty

Slovenský prezident Andrej Kiska promluvil ke studentům fakulty sociálních studií.

25. 2. 2019 Tomáš Hrivňák

Děkan Břetislav Dančák hostil v aule fakulty sociálních studií slovenskou hlavu státu Andreje Kisku. Foto: Tomáš Hrivňák

Slovenský prezident Andrej Kiska přišel na brněnskou fakultu sociálních studií diskutovat se studenty i zaměstnanci. Na setkání, které se uskutečnilo 29. ledna, mluvil mimo jiné o svých postojích k aktuálním politickým kauzám, o vztahu s českým protějškem Milošem Zemanem, ale také o tom, jaké rady dává slovenským studentům při přednáškách o své životní cestě a úspěchu. „Vždy podporuju studenty v tom, aby za kvalitní školou vycestovali do zahraničí, ale připomínám jim, že se nemají zapomenout vrátit domů,“ sdělil Kiska. 

Návštěva slovenského státníka navázala na předávání ocenění v aule právnické fakulty. Kiska za svoje zásluhy pro demokracii a lidstvo převzal z rukou rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka medaili, kterou univerzita vydala u příležitosti svého stoletého výročí. 

Andrej Kiska diskutoval se studenty ohledně své politické budoucnosti a nezapomněl si zavzpomínat ani na své kariérní začátky. Foto: Tomáš Hrivňák
Debatě předcházelo předávání medailí na právnické fakultě. Foto: Tomáš Hrivňák
Kiska získal ocenění za své činy v prospěch demokracie a lidstva. Foto: Tomáš Hrivňák
Slovenskému prezidentovi medaili předal rektor Mikuláš Bek. Foto: Tomáš Hrivňák
Andrej Kiska často přednáší o svých zkušenostech studentům na Slovensku. Foto: Tomáš Hrivňák

Andrej Kiska 

V roce 2014 se Andrej Kiska stal čtvrtým prezidentem Slovenské republiky. Rodák z Popradu pracoval jako projektant, poté žil nějakou dobu ve Spojených státech a po návratu se několik let živil jako podnikatel. Založil nadaci pro děti v těžké životní situaci Dobrý Anjel a také její českou odnož Dobrý anděl. Napsal knihy Cesta manažéra z pekla a Vezmi život do svojich rúk. O své cestě k úspěchu přenáší středoškolákům a vysokoškolákům.  

Prezidenta přivítal na fakultě sociálních studií její děkan Břetislav Dančák. Foto: Tomáš Hrivňák
Hlava slovenského státu podepsala i knihu ke stému výročí univerzity. Foto: Tomáš Hrivňák
Medaile rektora Masarykovi univerzity vznikly ke stým narozeninám univerzity. Foto: Tomáš Hrivňák
Ceremonie na Právnické fakultě se zúčastnili akademici z celé republiky. Foto: Tomáš Hrivňák

Rektor vyzdvihl hodnoty, které ctí univerzita i prezident Kiska

„Prezident Andrej Kiska patří mezi státníky, kteří ctí hodnoty, na nichž stojí i Masarykova univerzita a které jsou základem fungování demokratické společnosti. Hodnoty jako svoboda, úcta k pravidlům a zodpovědnost je potřeba stále prosazovat a chránit. A zejména v době, kdy často vítězí populismus a autoritářství, je nutné ocenit a vyzdvihovat ty, kteří na ně nerezignovali,“ uvedl pro Magazín M rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.