Pizza, hotdogy nebo badminton v aule. Fotoreportáž ze Dne fakulty sociálních studií

V úterý oslavili dubnový Den fakulty sociálních studií vyučující, studenti i zaměstnanci už podesáté, a to pingpongovým turnajem, badmintonem v aule, prohlídkami střechy nebo pizzou a hotdogy servírovanými děkanem fakulty Stanislavem Balíkem a dalšími členy vedení. Tradicí už je také běh do schodů či udělování cen nejen za nejlepší studentské práce.

17. 4. 2024 Klára Tomiková Tobiáš Pospíchal

Fakulta sociálních studií po celý den ožila studenty, vyučujícími a zaměstnanci školy na Dni fakulty, se kterým se pojí děkanské volno a bohatý program. Foto: Klára Tomiková

Den fakulty začal předáním Cen Inocence Arnošta Bláhy pro studenty bakalářského, magisterského a doktorského studia. Ocenění dostali také vyučující, kteří svojí činností podporují dobré jméno fakulty. V následné diskuzi čelil otázkám studentů děkan fakulty Stanislav Balík. Poté se program přemístil do atria a před fakultu. Tam se kromě pece na pizzu, u které studentům nizozemskou verzi pizzy flammkuchen připravovala i proděkanka pro komunikaci Veronika Velička Zapletalová, objevil také výčep s nealkoholickým pivem a limonádou.

U rozpáleného grilu zase vypomáhal děkan fakulty Stanislav Balík. Atrium mezitím ovládl turnaj v ping-pongu, kterého se zúčastnili nejen studenti, ale i vyučující. V aule přeměněné na tělocvičnu se zájemci utkali v badmintonovém klání. Odpoledne se uskutečnily prohlídky fakulty jak v češtině, tak v angličtině a účastníkům škola zpřístupnila vstup na střechu fakulty, kde se jim naskytl krásný výhled na Brno. Po závodu v běhu do schodů děkan ocenil nejlepší ze zúčastněných a vyhlásil vítěze sportovních utkání.

Foto: Tobiáš Pospíchal

Program odstartoval v aule, kde nejlepší studenti bakalářského, magisterského a doktorského studia získali ocenění za své práce. Cenu obdrželi od děkana Balíka také vyučující, kteří mimořádně přispěli k dobrému jménu fakulty.

Foto: Klára Tomiková

V atriu si kromě ping-pongu mohli zájemci zahrát i stolní tenis a fotbálek.

Foto: Klára Tomiková

Aula v třetím podlaží fakulty se po udílení cen proměnila na tělocvičnu. Místnost ke sportování sloužila studentům dlouhých padesát let, v dobách, kdy v budově sídlila lékařská fakulta. Na úterním dni fakulty si tam mohli lidé opět zahrát badminton.

Foto: Klára Tomiková

Před fakultou sociálních studií se studenti mohli občerstvit čerstvou pizzou z pece, vegetariánskými i masovými hotdogy, limonádou nebo nealkoholickým pivem a strávit čas s přáteli a spolužáky i mimo učebny.

Foto: Klára Tomiková

„Dnes připravujeme flammkuchen', což je typický nizozemský recept, je to taková zrychlená nizozemská verze pizzy,“ vysvětluje proděkanka pro komunikaci Veronika Velička Zapletalová zatímco pokrm spolu s dalšími připravuje. Lidé si mohli vybrat pizzu ze dvou druhů smetanovou nebo rajčatovou.

Foto: Klára Tomiková

Odpoledne zadní schodiště vedoucí do Radia R v pátém podlaží ožilo závodem v běhu do schodů. Nejrychlejšímu účastníkovi se povedlo svůj čas dokonce dostat pod dvacet sekund.

Foto: Tobiáš Pospíchal

Studenti se mohli podívat na město z netradičního místa. Střechu fakulty, nabízející unikátní výhled na město, totiž fakulta zpřístupňuje pouze na Den fakulty. Odpoledne průvodci zájemcům také ukázali podrobně celou budovou včetně knihovny nebo auly, a to s výkladem v češtině nebo angličtině.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, napište prosím editorce Atria na tento mail: 496823@mail.muni.cz. Děkujeme.

Den fakulty sociálních studií

Dubnová oslava fakulty sociálních studií už deset let na celý den propojuje studenstvo, vyučující a zaměstnance. Pro neformální oslavu Dne fakulty je typické rozdávání ocenění, sportovní turnaje v ping- pongu a badmintonu, běh do schodů, občerstvení před budovou nebo zpřístupnění jinak uzavřené střechy fakulty.

Den fakulty slouží k připomenutí založení instituce vždy v dubnu, a to už od roku 2014. Vést má ale především k neformálnímu propojení lidí na fakultě. I proto je na tento den děkanem vždy zrušená výuka.

Na výběr bylo pro příchozí občerstvení – klasické a vegetariánské hotdogy a grilovaná zelenina, kterou společně s dalšími pomáhal připravovat také děkan fakulty. Foto: Klára Tomiková

„Dnešní den fakulty si užíváme. Kamarádka dostala ocenění pana Bláhy, což jí moc přejeme. Chutná nám pizza, od paní proděkanky jsme se ale dozvěděli, že jde vlastně o flammkuchen, což je nizozemská verze pizzy.“

Adam, Tereza a Kamila, studenti psychologie na fakultě sociálních studií
Občerstvení vyměnili studenti a zaměstnanci školy za žetony, které získali po předložení své ISIC karty. Foto: Klára Tomiková

„Ze dnešního Dne fakulty mám radost a mám pocit, že se zatím vše daří. Den fakulty vypadá tak, jak jsem si ho vždycky představoval.“

Stanislav Balík, děkan fakulty sociálních studií

Vítězové ceny Inocence Arnošta Bláhy:

Cenu děkana získali:

„Máme velkou radost z toho, že každý rok je více a více studentů a studentek součástí Dne fakulty, rozbíhá se i čím dál tím více aktivit, které v rámci oslav fakulty máme.“

Veronika Velička Zapletalová, proděkanka pro komunikaci fakulty sociálních studií

„Chystali jsem výčepy s nealkem, krájeli saláty ke grilování nebo chystali badminton v aule. Točíme tady nealko pivo a malinovku. Jsem ráda, že tady dnes jsem, můžu konečně více proniknout do života fakulty.“

Valerie Strakošová, studentka mezinárodních vztahů a žurnalistiky a koordinátorka akce
Nejlepší účastníky sportovních aktivit ocenil v odpoledních hodinách děkan Stanislav Balík a uzavřel tím program oslavy Dne fakulty. Foto: Klára Tomiková

„Hrály jsme spíš pro zábavu, ale když už jsme se pak rozehrály, tak to bylo lepší.“

Barbora Pokorná a Emilie Kadlecová, studentky mezinárodních vztahů a účastnice ping-pongového turnaje
V atriu fakulty sociálních studií se zájemci utkali v turnaji ve stolním tenise nebo si zahráli fotbálek. Foto: Tobiáš Pospíchal